7. kolo Hodslavice B

8. kolo Bernartice n.O.

Trenérovo zhodnocení sezony

5.ŘÍJEN 2008 - 8. kolo s Bernarticemi n.O.

Pokažený zápas mohli vidět všichni, kdo zavítali na ženklavské hřiště. Přijely ještě neporažené Bernartice a čekalo se, že my by jsme je měli potrápit a obrat o body. Fotbal jako takový nebyl špatný, nicméně výsledek 1:3 mluví za vše. Důvod bych hledal v nepřesnosti zakončení, laxnímu přístupu k zápasu a nezdar v obranné fázi. Nutno říct, že podle většiny očí, které tento zápas viděly, zachránil skóre Rada Bjaček v brance. Nemyslím si, že by byl jeden tým výrazně lepší nebo horší, nicméně dvě rychle inkasované branky rozjely marnou snahu o srovnání výsledku. Rozhodčí pískal slušně a nemůžeme se na něj vymlouvat.

Podle mého skromného názoru by jsme neměli koukat daleko dopředu, ale brát zápas od zápasu. Možná, že úspěšný start do sezóny leckomu zastřel zrak a nevidí, že můžeme prohrát s kýmkoliv a kdykoliv. Na druhou stranu jde vidět výrazné zlepšení od minulých let a je dobře, že to hrajeme s radostí z fotbalu a ne o život. Dnes toho víc nebude jsem z tohoto zápasu zklamaný a nevím co bych k tomu víc dodal. Říkat pořád dokola co mělo být jinak a co ne už nemá smysl. Hrajeme dál!

nahoruZpět

29.ZÁŘÍ 2008 - 7. kolo s Hodslavicemi B

Omlouvám se za pozdní text k víkendovému utkání, ale musel jsem odcestovat do Moskvy pro jiné služební záležitosti. O minulém víkendu se střetli soupeři z protějších pólů tabulky. Nás může těšit, že my jsme v té horní části tabulky. Ale pořád ještě nejsme dost vyzrálí na to, abychom dokázali bodovat ve veledůležitých zápasech.
Už ze začátku pobytu, při rozcvičení v Hodslavicích mě mrzelo, jak s námi hosté jednají, ale tak to se stává. Nicméně pár vynucených změn dovolilo vyslat do hry ze začátku např. Radka Holiše a dokonce si chvíli zahráli všichni, co seděli na lavičce. Průběh utkání byl výsledkově výborný, když jsme z druhé akce vstřelili branku. Nicméně kvalitu zakončení bych si představoval jinou. V tomto zápase jsme vyhráli vysoko 6:2 (1:0 2:0 2:1 3:1 4:1 5:1 6:1).
V tomto utkání se nejvíce zviditelnil Dora svým hattrickem.
Tenhle zápas byl docela jednoduchý oproti tomu, co nás čeká nyní. I sám trenér mi při láhvi vína prozradil, že z příštího zápasu má mírné obavy, ale pokud kluci předvedou to nejlepší co umí, tak můžou zvítězit. Je pravda, že tohle je klíčový zápas vzhledem k dosavadním výsledkům Bordovic, takže nejžhavějšími kandidáty na přezimování na prvním místě jsou Bernartice, Makovice, Ženklava. A vzhledem k tomu, že my jsme dvakrát ztratili, už si nemůžeme dovolit pustit nějaký bod. Přijďte všichni v neděli, protože to bude MAZEC!!!!!
nahoruZpět

21.ZÁŘÍ 2008 - 6. kolo s Odrami B

V nedělním utkání proti Odrám se mohlo stát cokoliv, jelikož soupeři se vůbec neznali a nikdy proti sobě nenastoupili. Ale už před začátkem utkání se dalo rozpoznat, že hra bude jiná než kdy jindy. Obě mužstva se rozcvičovala jako v první anglické lize a rozhodčí nebyl taky žádná "lama". A nezvyklé barcelónské dresy domácích taky dávaly zápasu šmrnc.Odry nebyly špatné když hrály v 11 a ani když hrály v 10-ti, protože během utkání padalo hodně karet a jedna červená se objevila i před tváří stopera hostů. Utkání probíhalo ve vysokém tempu, na měkkém povrchu, se skvělými fanoušky, nervózními lavičkami a slušně pískajícím rozhodčím. Tohle vše vyústilo v opravdu dobrý, útočný a kvalitní fotbal.

V první půli naši borci v dresech z Katalánska si nic nezadali nasazením a hrou s pravými majiteli barev těchto dresů. Bylo strašně moc šancí, z toho minimálně tři, ze kterých by měl padnout nějaký gól, ale smůla a kvalita zakončení byly proti nám. I přes to všichni hráči i ostatní, kteří tam byli, věřili, že Ženklava nějaký gól vsítí a dnešní zápas vyhraje.

Druhá půle byla stejně dobrá, ne-li kvalitnější než první. Kluci jezdili a dřeli. To všechno byl výsledek, který vůbec nenasvědčuje hře. 3:1 bylo strašně moc šancí z toho dvě penalty. Jednu z nich zahodil Křemeček a druhou proměnili hosté. Střelci gólů:Víťa Hykel, Daniel Dorotík a Peťa Sopuch.

Po zápase nám jeden z trenérů domácích něco řekl k zápasu:“Jsme spokojeni s hrou, nasazením i s kvalitou hry. Mně jen kapku mrzí, že ty šance neproměníme už dřív. Potřebujeme strašně moc gólových šancí na to, abychom vsítili branku. Nicméně 3:1 je dobrý výsledek. Důvod vítězství bych viděl v nasazení našich kluků a obzvláště byl vidět Víťa, který myslím si všechny překvapil tím, co odehrál a odběhal, ale v žádném případě to není jen jeho zápas. Myslím, že všichni zaslouží pochvalu: od brankáře až po celou lavičku, která je často opomíjená a také v tomhle počasí tam taky určitě neseděli moc rádi. Tímhle bych se jim i rád omluvil, že nikdo nenastoupil dřív, ale průběh druhého poločasu nám to moc nedovoloval. Děkujeme i lidem, kteří se přišli podívat. Poděkoval bych i mediálním sponzorům ale není komu.“

Nyní rozbor jednotlivých hráčů:
Baček Radomír: v prvním poločase podržel tým a myslím, že neudělal žádnou chybu. Takže spokojenost.
Sopuch Martin: zlepšený výkon, nenechával nikoho volně procházet a ve vzduchu taky dost odehrál.
Klepáč Jara: plnil co jsem si přál, a to aby odehrával balón hned, když jde vzduchem. Pár drobností by se našlo, ale obranu řídil docela slušně.
Dalibor Matula: dobrá obranná fáze, rozdal pár přesných míčů, sice nebyl moc vidět při dnešním zápase, pokud teda do nikoho nezajížděl, ale o to víc černé práce udělal.
Mihalík Pavel:myslím, že zlepšení jak rozehrávka, tak nepropustnost. Bylo to dobré.
Plaček Jara: umí hrát a dokonce se i umí zapojit v obraně, když je třeba. Dnes rozdal hodně dobrých balónů a s Víťou si dost rozuměli.
Křema Hykel:zklamal mě s penaltou, ale jezdil jak pes po fence, opravdu myslím, že hodně odběhal a taky pár kvalitních nahrávek předvedl.
Sopuch Peťa: jistá obranná fáze, dobrá rozehrávka, trošku se bojí střelby, ale za to si odpracuje svoje.
Dorotík Daniel: tam je to klasický standard. Neodflákl to, odehrál celý zápas, umí si dát krásně s bráškou a podrží míč, skvělá posila.
Dorotík Lumír: snad se prolomí smůla v zakončení, ale jinak běhal, tvořil, rozdával a vyrobil strašně moc centrů a z toho se pak hraje fotbal.
Víťa Hykel: jeho nejlepší zápas letos. Běhal, kombinoval, rozdával, střílel, prostě odehrál dobře. Uvidíme, co příště.
Holiš Radek: musel sedět, protože po tom týdnu jsem do toho rozestavení nechtěl zasahovat, nicméně i za těch pár minut si pohlídal svůj post.
Lavička: Kluci co sedávají musí být k trenérům tolerantní, protože opravdu není lehké to postavit a všem ze zavděčit. Některé to třeba mrzí, ale vězte, že mne mnohem víc. Ale když vydržíte, uvidíte, že každý svou šanci dostane a ani na té lavičce to neznamená, že se nezapojí do zápasu. Bez těch kluků by neměli ostatní s čím hrát ani co pít ani podporu!

nahoruZpět

6.ZÁŘÍ 2008 - 4. kolo s Mankovicemi

První porážku podzimu si zasloužili hráči moravské Ženklavy, když nedokázali pokrýt smrtící protiútoky Mankovic a zároveň jim štěstí nepřálo v zakončení a ani v kombinaci. Už po dvou minutách oranžoví prohrávali 1:0, když rychlý únik domácího útočníka nedokázali pokrýt a už to bylo jakési varování, že dnes se na ně bude všechno sypat. Velkou část první půle odehrála Ženklava dobře a místy drtivě tlačili soupeře. To vyústilo v jednu branku Křemečka střelou z 20ti metrů. A v závěru byl tlak opravdu slušný.

Jenže do druhé půle vstoupili naší borci jako by s koulemi na nohou a nedokázali se dostat dál, než k šestnáctce soupeře. Tam ztroskotali na obranném valu Mankovic anebo, a to mnohem častěji ztráceli míč vlastní chybou. Toho nemohly Makovice nevyužít a brzy jsme dostali góla na 2:1, pak ještě Ženklava chvíli vzdorovala, ale po gólu na 3:1 už vzdali dobývání domácí brány, a když neproměnili darovanou penaltu, dostali závěrečný bonbón ve formě čtvrtého gólu. Konečný stav 4:1.

Po zápase nám trenér hostí svěřil pár svých pocitů ze zápasu: „I přes rychlý inkasovaný gól jsme odehráli první půli dobře. Byli jsme silní ve středu hřiště, ale v zakončení a v bránění to bylo zlé. Nebudu říkat, že jsme měli dát v první půli více branek, protože tak to prostě je a všichni to viděli. Tentokrát chybělo to fotbalové štěstí. Za druhý poločas není moc co chválit, snad jen snahu něco provést s výsledkem, ale kluci jako by měli svázané nohy a při tom ještě zavázané oči. Přišli jsme o body a snad nám tahle ztráta pomůže k získání respektu k soupeři a k fotbalu jako takovému. Nikdo to nezvládl, ani já ani hráči. Já se můžu omluvit hráčům za špatně odkoučovaný zápas a hráči se určitě omlouvají lidem, kteří jim věří. Ponaučíme se z toho a budeme všichni na sobě dál pracovat. Už je to za námi.“ Tolik k překvapení kola a příště naslyšenou snad s lepšími zprávami. F.Nalej npa)

nahoruZpět

31.SRPEN 2008 - 3. kolo s Mošnovem

Dnes, v parném odpoledni nastupují do důležitého utkání Ženklava proti Mošnovu. Možná to někomu přijde zvláštní, ale i ve IV. třídě se náš oranžový tým rozcvičuje jako v první lize, zatímco soupeři si jen smutně ťukají rádoby báčko. Snad se tyto trenérské metody osvědčí.
Do dnešního zápasu nastupuje opět jiná sestava, jako obvykle ale všichni ví, že tohle je dáno tím, že kluků je dost a to je dobře. A trenér se snaží je všechny zapojit do hry, ale všichni, kdo o tom něco ví, tak je jim jasné, že to je strašně složité všem vyhovět, a proto je dnes sestava takováhle: Brána: tam je opět a zase náš Osel, obrana zprava: Martin, po dovolené se uráčil vrátit Dalibor a za ním Klepáč Jarda a nalevo je poprvé Ondra.V záloze, tam je to stabilní: zprava Dora, Křema, Peťa, ten nečekaně i v oblibě díváků i hráčů, alespoň z průzkumu v hlasování, a nalevo neohroženě Plaky, protože nikdo u nás nehraje levou. Né že by mu to nějak šlo, ale je to pořád lepší než kdokoliv jiný. V útoku dnes Lumír a Poly.

Do utkání jsme vstoupili sebevědomě a to vyústilo v překvapivý rychlý gól, jeho autorem je Lumír. Jenže po úniku, faulem daroval náš gólman penaltu a stav byl srovnán na 1:1. Za tohoto stavu se šlo i do kabin. V kabině panovala bojovná a veselá nálada. Všichni chtějí vyhrávat a nepřipouští si porážku, ale je pravda, že ti hlavní soupeři nás ještě neprověřili.
Do druhé půle jsme opět vstoupili aktivně a hra nebyla špatná, i když domácí trenér opět nebyl úplně spokojen. Nicméně po několika šancích jsme dokázali vstřelit branku a tím střelcem byl Křema a strhl vedení na stranu domácích, 2:1. Poté se hrál celkem nervózní fotbal, né že by Mošnov hrál dobře, ale Ženklavští borci ztráceli míče, kazili rozehrávku a to nepřispělo k pěknému fotbalu. Ještě je co zlepšovat. Ale i přesto jsme dokázali navýšit náskok a to díky Plakymu a stav byl 3:1. To už domácí střídačku trochu uklidnilo. Jenomže fatální chybou na postě stopera podskočil Dalik jeden nakopnutý míč a daroval Mošnovu snadnou branku a snížení na 3:2. Ke konci ještě párkrát poskakoval míč v naší pětce, ale gól z toho už nebyl a tak Ženklava dokázala zvítězit!!!

V pozápasovém rozhovoru se kouč domácích vyjádřil takto: "S výsledkem jsem spokojen tak napůl. V první půli bylo dost šancí, kdy jsme mohli dát alespoň o dvě branky víc. Ta penalta byla jasná, o tom nemá cenu mluvit a k tomu druhému inkasovanému gólu. Tak to se stává. Naštěstí jsme měli o dva góly víc, jinak by to bylo horší. Obrana pracovala slušně, ale stále tam jsou rezervy. Hra celkově není špatná, ale abychom mohli konkurovat těm nejlepším, musíme hrát jako v poháru s Trojanovicemi."
Takže Ženklava zatím plní podzimní část na sto procent, ale zatím je jen začátek ligy, uvidíme, jak to bude vypadat za měsíc. Zatím se mějte a příště v Mankovicích. Zdraví vás F.Nalej npa)

nahoruZpět

23.SRPEN 2008 - 2. kolo s Mořkovem B

Dnes jsme odjeli na horkou půdu do Životic, ale protože už s námi nehraje Orel, tak to nebude tak vyhrocené, ale každopádně chceme vyhrát!!!
Hned první pohled na hrací plochu nám řekl, že kdo nebude dávat pozor kam šlape, tak si přinejlepším zlomí nohu. Už při rozcvičení jsme měli co dělat, abychom nezašlápli pěknou krtčí rodinku. Pro tohle utkání jsme měli dost ochuzený kádr a to proto, že nemohl dorazit Dora, Ondra a zraněný byl Martin i Dalibor. Ale i tak jsem věřil ve vítezství.

Od prvních minut Ženklavští vlétli do utkání a bylo vidět, že chtějí vyhrát. Po několika málo minutách dotírající Křema vydoloval u domácího brankáře míč a dorazil balón do prázdné brány a pro všechny to byla úleva, protože jsme konečně vyhrávali hned ze začátku utkání. Jenomže právě tento gól si myslím nám dost ublížil a už jsme opět nehráli to, co jsme chtěli. Obrana nebyla stoprocentní a přechod do útoku taky nic moc. Domácí se toho snažili využít a několikrát se objevili ve slibné pozici před našim gólmanem, ale zatím vše dopadlo dobře. Ale zatím slušně pískající rozhodčí udělal podle mého názoru chybu a odpískal dost spornou penaltu a domácí srovnali na 1:1.
To nás vrátilo zpátky na zem a věděli jsme, že si budeme muset vítězství vybojovat.

Do druhého poločasu jsme museli prostřídat sestavu a myslím, že jsme tím zjistili dost nových informací o některých hráčích. Každopádně se hra zlepšila a soupeř nestíhal našemu tempu a to i díky zlepšené přihrávce. Po jedné z postranních akcí jsme změnili skóre a Poly hlavou změnil stav na 2:1. Poté jsme druhou půli začali ovládat, ale až na zakončení se nám hra dařila. Ke konci utkání nám rozhodčí asi nevědomky dost pomohl, když Klepy zahrál po rohovém kopu rukou a měla se kopat další penalta. Tu rozhodčí neodpískal a my jsme si tak mohli odvézt tři body z Životic a plnit zatím náš plán: získávat plný počet bodů jak jen to půjde.

Myslím, že se naše hra dost zlepšila, ale fyzicky a technicky máme ještě co dohánět. Jestli chceme bojovat o přední příčky, musíme se dát hlavně psychicky do pohody a zlepšit kombinaci. Nicméně i fyzicky to ještě není na takové úrovni jak bych si přál, prohlásil po utkání jeden z trenéru hostí.
Mějte se fajn a všichni se přijďte podívat, jak bojují naši kluci s Mošnovem na domácí půdě. F.Nalej npa

nahoruZpět

20.SRPEN 2008 - pohár s Trojanovicemi Bystré

Po velice vydařeném přátelském utkání s Veřovicemi jsme si po těžké jarní přípravě zahráli pohárové utkání, které jsme dlouho neviděli. Ženklava dlouhou dobu vynechávala pohár, ale letos se rozhodla přihlásit se a zkusit štěstí a dokázat si, že fotbal se dá hrát i s lepšími týmy.
Utkání začalo pro domácí docela slušně a pomalu zjišťovali, jak se hraje fotbal v okresní soutěži, kde Trojanovice působí. Ovšem v úvodu utkání se dopustili hráči v oranžovém chyby a Trojanovice z rychlého protiútoku vstřelily rychlou branku na 0:1.
Poté se vzpamatovali a hráli vyrovnanou partii se zkušenějším týmem. Dokonce si vyrobili několik pěkných šancí a hlavně povedená střela P.Sopucha a několik útočných kombinací naznačovalo, že se bude na co dívat. Ovšem nepřesností se domácí připravili o vstřelenou branku a tak se odcházelo do šaten za stavu 0:1.

V kabině si kluci vyříkali své chyby a nahecovali se do druhého poločasu. Ten začal v duchu prvního poločasu, tedy převahou Trojanovic, nicméně vůlí a chtíčem po vstřelení branky si vypracovali slibné šance. Tutová šance L.Dorotíka ještě neskončila brankou, ale domácí začali hrát opravdu výborně. Nakonec se smůla prolomila a domácí vstřelili branku na 1:1 a postaral se o ní právě L.Dorotík. Vstřelená branka dala domácím křídla a na branku Trojanovic se hrnul jeden útok za druhým. Jeden z centrů skončil v síti, když po centru skóroval R.Polášek a ke konci zápasu dovršil zázračnou výhru P.Hykel a zvýšil na 3:1 pro domácí.

Výhru si určitě Ženklavští hráči zasloužili i proto, že je přišlo podpořit docela slušné množství skvělých fanoušků, kteří úspěch prožívali spolu s hráči. Tedy první pohárové kolo skončilo 3:1 a po čtvrtečním přátelském utkání se Štramberkem se o víkendu odehraje první kolo soutěže, na kterou by se hráči Ženklavy chtěli co nejvíce zaměřit. Snad jim tenhle herní projev vydrží a budou bavit diváky.

nahoruZpět

17.SRPEN 2008 - přátelák s Veřovicemi

Přátelák byl odehrán kvalitně, s respektem k soupeři, ale s velikým nasazením. A to podle mně rozhodlo o naši výhře 5:2. Nikdo z vás to však nemůže brát, že by jsme měli vyhrávat v lize nějak jednoduše. Ty zápasy budou těžší, jen pokud to dovolíte vy. Za výkon s Veřovicemi chválím celý tým. Teď by jste neměli mít v hlavě výhru s Veřovicemi, ale to co jste udělali špatně a udělat na tréninkách všechno pro to, aby se to neopakovalo.

Osel: skvělý výkon, podržel tým a je vidět jistota, zlepšit sílu v nohách.
Pája: pěkný únik a následný gól, kvalitní hra, chtělo by to zapracovat na rychlosti a přerušovat hru.
Dalibor: jistota v obraně, ale vyskytlo se několik chybných přihrávek a rozhodnutí.
Jara K: slušné přerušování šancí a přesné skluzy, chce to více komunikace s ostatníma a řídit kluky před sebou.
Martin: překvapil mě přesnou hrou a podpořením útoku, chce to více jistoty a nemít proměnlivou formu.
Jara P: vymyslel dost kvalitních přihrávek a předvedl nadstandardní výkon a samozřejmě gól, více se zapojit do hry uprostřed.
Peťa: slušná posila, myslí fotbalově, umí uklidnit hru, na hráče jeho postu se nesmí stávat zkazení balónu a nepřesné přihrávky, myslím, že se ještě zlepší.
Křema: neúnavný pes a vůdčí osobnost a hecař, vybojoval dost balónů a pomáhal obraně, dal slušný gól, více si všímat obou stran zálohy a střídat je.
Dora: spolehlivý hráč a mozek pravé strany, mnoho přesných přihrávek, má zkušenosti ze kterých si máte co vzít i vy ostatní, musí ještě doběhat fyzičku a dát se dokupy zdravotně.
Zdena: dnes velká osobnost mezi útočníky, kvalitní hra a gól, trošku víc klidu a bude to super.
Lumča: rozumí si s bráchou a spolu založili dost akcí, zásoboval útok centry, někdy to chce větší přímočarost a střelbu.
Poly: skvělá náhrada za Žildu, tvrdý a bojovný, ještě zapracovat na sobě a bude to užitečný hráč.
Radek H: postupem zápasu se zlepšoval a myslím, že při větším klidu a sebevědomí se stane dobrým betonářem.
Víťa: (gol) střelba ze střední vzdálenosti a dobré fotbalové myšlení, zlepšit pohyb bez míče.
Lukáš: standard, dobrá záloha obranných řad, bez tréninku to lepší nebude, ale pro nás to stačí.